Květen 2016

Druhá návštěva Venezuely? No, gracias…

28. května 2016 v 14:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
V roce 2011 jsem společně se svými rodiči navštívila australskou Sydney a obeplula oba hlavní ostrovy Nového Zélandu. Ano, čtete správně, obeplula a to na obrovské zaoceánské lodi. Tento typ cesty byl a je velmi praktický z prostého důvodu, navštívíte toho hodně, ale přitom se nemusíte stěhovat i s kufry z místa na místo. Proto, když se v roce 2013 objevila nabídka na cestu lodí po Karibiku, neváhali jsme a rozhodli se jet. A jak už vám možná došlo, naším výchozím místem pro nalodění/vylodění byla právě Venezuela, konkrétně tedy hlavní město Caracas.

Pět havajských příběhů a poznatků

21. května 2016 v 14:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
O Havaji jsem vám již vyprávěla, a pokud si někdo tento můj sálodlouhý román plný příběhů z celé cesty ještě nestačil přečíst, velmi vřele bych mu to doporučila. Najdete ho tady.
Právě do tohoto článku jsem ale nezanesla pět takových poznatků, co jsem o Havaji ještě stačila nasbírat. Jejich nezařazení má jednoduchý důvod a to že buďto nenavazovaly, jak bych si přála anebo uznávám, jsem taky pouze člověk a prostě jsem na ně zapomněla. A pro otázky typu, proč jsem je nezařadila dodatečně - nechtělo se mi to celé překopávat. Ano, jsem líná.
Každopádně vrhněme se tedy na ně.

Maledivy aneb jak probíhala výroční svatba

14. května 2016 v 14:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Spousta lidí se velmi podivuje, jak je možné, že cestuji v tak velké míře. Rozhodně by tomu tak nebylo, pokud by neexistovali dva pro mě velmi podstatní lidé a to moji rodiče. Ovšem nechci vám tu objasňovat, proč a jak je to cestování s nimi možné, i když by to určitě některé z vás zajímalo. Chci vám povědět něco o nich samotných.

Havaj

7. května 2016 v 14:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Uděláme si veřejný průzkum.
"Dobrý den, mohla bych se vás prosím zeptat, co vás napadne, když se řekne slovo Havaj?"
Na tuto otázku existuje několik variant odpovědí. Češi si nejspíše vybaví ráj na zemi a známé úsloví "To je Havaj.", jehož význam všichni známe, a proto ho nebudu osvětlovat. Američané si na druhou stranu také vybaví slovo ráj, ale ve spojitosti s tím, že pokud se povede, stráví svá nejlepší léta v důchodu právě tam, namísto profláklé Floridy.
A co si vybavím já? Kapku delší cestu, která byla ještě delší než měla být, návštěvu, jenž nebyla v programu a mnoho dalšího včetně fazolové polévky. Ale pěkně od začátku.

Zvyky a sbírky ve vzduchu i na zemi

2. května 2016 v 23:18 | Pear |  Rozličné jiné věci
Když někdo cestuje v takové míře jako já, spousta lidí by předpokládala, že si člověk vytvoří jisté cestovní zvyky nebo sbírky. A mají pravdu.

Něco málo o hrušce

1. května 2016 v 20:42 | Pear
Autor blogu by se měl nejlépe vždy na začátku nějak představit a proto...

...zdravím všechny čtenáře! :)
Tento blog by se dal shrnout velmi jednoduše - jedna dvacetiletá hruška, která od svých zhruba pěti let cestuje po celém světě. A teď se o tom rozhodla psát...
Všechny mé texty jsou o mé osobě, o zážitcích, které se doopravdy staly. Psaní příběhů mi nikdy moc nešlo (to o sobě musím prozradit již takto na začátku) a proto čekejte, že mé zápisky budou spíše takové, jako bych tyto příběhy sama nahlas vyprávěla. Nejde mi tedy o nějaké přehnané veledílo, ale spíše vypsat, co všechno člověka na cestách může potkat, projít si tak sama svoje vzpomínky od znova a podělit se o ně. :)

Upozorňuji, že jsem aktivní uživatel černého/britského humoru a proto některá spojení berte s nadsázkou. ;)

Tohle všechno bych chtěla věnovat svým rodičům, protože bez nich by neměly tyto zápisky ani šanci vzniknout. :)

Mimo jiné se mi podařilo získat několik jednorázových i delších spoluprací pro své čtenáře a to se značkami jako je Albi, Dermacol, Grada, Penny Market, Saal Digital,... Mám za sebou i účinkování v televizi a to v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky nebo vlastní přednášku "Od pěti na cestách aneb blogování za oponou" uskutečněnou na Vysoké škole ekonomie a managementu.

Pokud jste se rozhodli mě kontaktovat, tak neváhejte! :) Všechny druhy kontaktu naleznete zde.

Mé proběhlé spolupráce a případně, jak se mnou můžete navázat další se můžete dozvědět tady.

Přeji krásné čtení. ;)