Září 2016

Jazykové pobyty aneb jak se hruška byla vzdělávat - Londýn 2015 - část první

19. září 2016 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Když jsem se vrátila z prvního jazykového pobytu v Cambridgi, byly moje pocity v převaze těch negativních, a na další pobyt jsem to moc neviděla, i přesto jsem se nakonec vydala do Oxfordu, ze kterého jsem přijížděla s pocity naprosto opačnými. Bylo mi tedy jasné, že bych se ráda vypravila i na třetí a zároveň poslední jazykový pobyt pod hlavičkou Student Agency a jejich kurzů "pro děti" (které jsou povětšinou do sedmnácti let a já navíc tušila, že v osmnácti pak budou jiné starosti a teď už můžu říct, že byly).

Jazykové pobyty aneb jak se hruška byla vzdělávat - Londýn 2015 - část druhá

19. září 2016 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
***
4. Aktivity a výlety
Také v Londýně byly neodmyslitelnou součástí programu dopolední/odpolední a večerní aktivity a také nějaké ty výlety mimo něj.
Upřímně jsem za celý pobyt snad nebyla ani na jedné z večerních aktivit, ale dle nástěnky to byla opět klasika v podobě disco večera, sportů, filmů,… Tímto bych tedy chtěla poděkovat nejen staffu od Embassy, že mi s neúčastí na těchto akcích nedělali problémy, ale také hlavně naší delegátce, která to (i když občas asi s nelibostí) také tolerovala. Introvert ve mě byl proto nadmíru spokojen a radši si šel dřív lehnout (a to třeba s knihou nebo seriálem po boku).

Jazykové pobyty aneb jak se hruška byla vzdělávat – Oxford 2014

3. září 2016 v 14:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Po návratu z Cambridge jsem se zatvrdila, že nápad jazykových pobytů po tom všem nebyl jeden z těch nejlepších. Každopádně mi to vydrželo zhruba do září. Jednoduše jsem po pár hodinách školní angličtiny obrátila oči v sloup a řekla si, že další destinací je v létě Oxford. A proč jsem si vybrala právě ten? To, jak jsem si vybrala Cambridge, jsem již osvětlovala v předchozím příspěvku a protože se Oxford spolu s ní dostal minule do užšího finále, věděla jsem, že mé kroky tentokrát musí vést tam.
Zcela upřímně jsem se dalšího pobytu obávala, protože mi v Cambridgi některé věci nesedly a já se bála, že historie se bude opakovat. Trochu víc mě tentokrát uklidnila i samotná stránka pobytu na webu Student Agency a i ta na stránkách organizace Embassy English. Hlavním bodem, který mi byl velmi sympatický, bylo to, že si organizace Embassy pronajímá areál univerzity, tudíž se ubytování i škola odehrávají relativně u sebe a člověk se nemusí půl hodiny někam táhnout. Postupně mé nadšení opět rostlo a já (i když stále s drobnými pochybnostmi) se začínala čím dál tím více těšit.