Prosinec 2016

Vánoční hrušková báseň

24. prosince 2016 v 13:00 | Pear |  Ostatní zápisky
Milí návštěvníci mého blogu. :)
Rok se s rokem sešel a je tu opět datum, které je vyhlíženo nejen dětmi, ale i některými dospělými. :) Ráda bych Vám tedy za sebe i za svůj blog popřála krásné prožití vánočních svátků.
A aby tento článek měl i nějakou větší pointu, upustila jsem pro jednou od prózy a zabrousila do vod poezie, pokud se ovšem můj výtvor dá tak vůbec nazvat. Po rozklinutí celého článku tedy objevíte Vánoční hruškovou báseň.
Tímto prosím všechny kritiky, aby upustili od stížností, je to asi třetí báseň v mém životě a rozhodně jsem nestudovala žádná pravidla pro jejich psaní, je to pouze pro takové pobavení a zahřátí u srdce. Děkuji za pochopení. :)

Mauricius 2016 - druhá část

23. prosince 2016 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Doporučuji si přečíst předem - Mauricius 2006 a Mauricius 2016 - první část

Repete jsme si následně dali i během druhého výletu aneb Čajová a vanilková cesta, jak zněl jeho název. Opět nás vyzvedl minibusík a to již o hodinu dříve, tedy v osm ráno. Ohledně jména řidiče si nejsem jistá, tuším, že Sanjay. Víc tichý než Bruno, ale i tak dobrý řidič, který nás dokonce seznámil i s částí své rodiny, protože nás požádal, zda-li by nám nevadilo odvézt jeho dceru do Curepipe. Samozřejmě, že nevadilo a tak jsme poznali nejen dceru, ale i vnuka s manželkou.

Mauricius 2016 - první část

15. prosince 2016 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země

Deset let - sto dvacet měsíců, pět set dvacet týdnů a tři tisíce šest set padesát tři dní. Docela dlouhá doba, během které se z osmileté holčičky stala oficiálně dospělá žena, která vám však bude tvrdit, že se na to nějak necítí. Každopádně to je teď vcelku vedlejší.