Červenec 2017

Petrohradsko-moskevské putování - první část

29. července 2017 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
V roce 2010 Hruška nastoupila do sedmé třídy, která byla ve znamení obohacení jejích jazykových znalostí. Nejednalo se však o zlepšení českého ani anglického jazyka, ale o přidání naprosto nového. Na výběr tenkrát byla němčina, francouzština a ruština. Nechat Vás hádat, kterým směrem jsem se vydala, mi přijde zbytečné, protože jsem to již párkrát zmínila a hlavně celý tento článek je o Rusku, takže proč bych začínala takovýmto úvodem, že?

Okružní jízda po ČR aneb přijímací zkoušky - čtvrtá část

16. července 2017 v 15:00 | Pear |  Ostatní zápisky
Ač to asi spoustu lidí z mého okolí, ale i všechny ostatní překvapí a určitě se najdou jedinci, kteří se mi vysmějí, řeknou si, že měli pravdu nebo mi to budou přinejmenším přát, musím jednoduše přiznat pravdu - nedostala jsem se ani na jednu z medicín.
Bohužel se mé výkony ukázaly jako průměr, který se mezi těmi stovkami a tisíci lidí ztratil a i když mi to na některých školách uteklo o pár bodů, není to podstatné. Podstatným faktem je, že jsem si celkově dvanáctkrát přečetla slovo nepřijata.

Okružní jízda po ČR aneb přijímací zkoušky - třetí část

15. července 2017 v 15:00 | Pear |  Ostatní zápisky
A jak to tak bývá, když je člověk zavřený doma, čas ubíhá daleko rychleji. Proto zničehonic nastal pátek šestnáctého června a nastalo další vstávání v půl šesté a boj na D8 aneb cesta na zkoušky třetí lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Ta za místo konání vybrala pražské Kongresové centrum.

Okružní jízda po ČR aneb přijímací zkoušky - druhá část

11. července 2017 v 15:00 | Pear |  Ostatní zápisky
Neděle pak byla ve znamení odjezdu do Plzně, kde se měly odehrát druhé přijímací zkoušky. Plzeň jsem navštívila již potřetí, i když musím uznat, že mé předchozí dvě návštěvy jsou v mé paměti trošku vybledlé. Jedinou nezapomenutelnou vzpomínkou bylo, že jsme během obou návštěv řádně zmokli, takže deštník měl tentokrát v kabelce čestné místo. Naštěstí a pro nás s tátou velmi překvapivě jsme ho nevyužili, bylo teplo a svítilo sluníčko. Pár kapek spadlo až při odjezdu, asi abychom neodjeli jen tak.

Okružní jízda po ČR aneb přijímací zkoušky - první část

2. července 2017 v 15:00 | Pear |  Ostatní zápisky
Hned na začátku bych celý tento článek ráda uvedla a taktéž trochu ospravedlnila. To velké slovo "cestovatelské" je trochu svazující, ale není nad to, když Hruška občas zabrousí i do běžných témat, protože přeci jen v samotné adrese blogu specifikaci nenajdete. Doufám tedy, že občasné odklonění od tématu nikomu vadit nebude. Člověk si to tak trochu píše i jako vzpomínku pro sebe. A navíc tenhle článek svým způsobem cestovatelský je, stačí se jen řádně začíst…