Říjen 2017

Podeváté do Londýna aneb první samostatná cesta - šestá část

28. října 2017 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
A lusknutím prstů nám magicky započal předposlední páteční den, jenž byl ve znamení pochodového cvičení po Londýně. Kolem půl jedenácté jsem vyrazila z Russell Square na stanici Hyde Park Corner, která je nedaleko Buckinghamského paláce. Pravda, mohla jsem využít i stanici Green Park, která Vás za účelem návštěvy paláce i sama od sebe zve, ale chtěla jsem si projít Constitution Hill, protože právě po ní jsme už několikrát také společně se skupinou či rodiči šli.

Czech Blog Awards 2017 aneb hruščina výzva

25. října 2017 v 17:40 | Pear |  Rozličné jiné věci
Zdravím pravidelné, nepravidelné i zcela nové čtenáře!
Přerušuji sérii článků o mém londýnském samoputování a to, dá se říct, z informačního důvodu. Ostatně nadpis Vám již mohl leccos prozradit, ale ráda bych se k tomu dostala postupně, tudíž doufám, že v tomto okamžiku článek nezaklapnete, ale naopak si ho celý přečtete nebo minimálně aspoň sjedete na jeho konec. Tak jdeme na to…

Podeváté do Londýna aneb první samostatná cesta - pátá část

21. října 2017 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Dostáváme se na nádraží a na zastávku 9 3/4, kde na nás čeká monumentální Bradavický Express.

Kolem něj se kumuluje pára, což jen umocňuje pocit, že se za chvílí vydáme na cestu do Bradavic i my sami. Místy nalézáme kufry bradavických studentů a hned na třech místech se můžeme nechat vyfotit, jak s vozíkem procházíme zdí na samotné nástupiště.

Podeváté do Londýna aneb první samostatná cesta - čtvrtá část

14. října 2017 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
A tak započal nový den a to čtvrtek. Dopoledne jsem měla původně naplánováno zajet se podívat do veřejné zahrady patřící k bývalému kostelu St. Dunstan in the East. Ten byl vážně poškozen během druhé světové války a postupně se z jeho ruin stala právě veřejná zahrada, kde se dají nafotit neskutečné fotky. Navíc se toto místo nachází v City of London (převážně finanční čtvrť s mrakodrapy) kousek od samotného Toweru a Tower Bridge, takže jde o takový malý kousek ráje ve velkoměstské džungli.

Podeváté do Londýna aneb první samostatná cesta - třetí část

7. října 2017 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
V hotelu jsem si zaplatila snídaně, které jsou asi v Londýně prostě všude stejné, takže toust či bulka s máslem/marmeládou, případně dvoje kompotované ovoce, k tomu čaj, káva, voda a jablečný/pomerančový džus. Vyloženě to tam odsýpalo jako na běžeckém páse, protože byly tuším tři stejné linie, kam se člověk zařadil a postupně si jídlo nandal.