Červenec 2018

Dovolená v rytmu reggae aneb Jamajka 2012 - první část

28. července 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Na přelomu listopadu a prosince 2012 jsme se s rodiči vydali již poněkolikáté směr Karibik, kde nám tentokrát padla za oběť Jamajka. Součástí naší dovolené, ale nebyla jen ona, protože samotný závěr dovolené patřil New Yorku, kam se ale vydáme v novém článku, protože přeci jen spojit dvě tak odlišná místa pod jeden název není vůbec jednoduchý úkol…

Desert Safari aneb pouštní dobrodružství v SAE - druhá část

21. července 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Ta se odehrává v beduínské vesničce, kde je připraven opravdu bohatý program. Před samotným vstupem do ní nás ale čekala hned první atrakce a to jízda na velbloudovi/dromedárovi. Samozřejmě jsme neodolali a vyzkoušeli to. No a jak to říct. Nalézt na velblouda nebyl skoro žádný problém (jeli jsme společně s maminkou), ale když se chudák velbloud začal zvedat aneb řádné houpnutí dopředu a dozadu, tak se mi osobně udělalo trochu nevolno. Jízda pak byla velmi zvláštní, což je ale dle mého taky způsobené tím, že člověk na to není jednoduše zvyklý a sedět na živém zvířeti je v dnešní době čím dál tím méně častou záležitostí. Ve finále si velbloud opět "sednul", což mělo za následek další dvě řádná zhoupnutí, kdy maminka bohužel tak trochu jedno odnesla, neboť se řádně praštila o tvrdý kus sedla. Bolest ji pak provázela celý zbytek večera a modřina s námi ještě odlétala domů, proto jsme při druhém výletu velbloudí projížďku s díky odmítli…

Desert Safari aneb pouštní dobrodružství v SAE - první část

14. července 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Spojené arabské emiráty jsou sice zemí moderní, ale samozřejmě ne vždy tomu tak bylo. Ještě před pár lety byla některá, v dnešní době již civilizovaná místa, pokryta neústupnou pouští, což můžou kupříkladu potvrdit mí prarodiče, kteří se po našem prvním návratu ze SAE nestačili divit, jak se od jejich návštěvy stačila Dubaj opět rozrůst a změnit.
Při naší poslední návštěvě SAE jsem Vás vzala na výpravu převážně koncentrovanou na novodobá místa a dnes tak přišel čas uskutečnit přesný opak, společně se totiž vydáme na výlet do pouště, aneb se podíváme na zoubek akci jménem Desert Safari.

Audioverze článků

11. července 2018 v 15:00 | Pear |  Informační články + soutěže
I když s tímto článkem přicházím trošku jako s křížkem po funuse, tak mi to stejně nedá a musím nějak tuto novinku na mém blogu aspoň krátce okomentovat a uvést.
U mé předchozí série článků jste si mohli všimnout velké červené poznámky, která hlásala, že pod článkem naleznete audioverzi článku, což je novinka, která se mi v hlavě částečně zrodila i díky Vašim komentářům a to zhruba od chvíle, kdy bylo do éteru vypuštěno mé účinkování ve Vychytávkách Ládi Hrušky. Spousta z Vás se kladně vyjádřila vůči mému hlasu, což mě velmi mile překvapilo, protože já ho tedy poslouchám už dvacet let a jako nepřijde mi, že by to byla zrovna hitparáda, ale Váš názor Vám samozřejmě brát nemůžu. :D

Letní hrušková fotografická soutěž 2018

7. července 2018 v 15:00 | Pear |  Informační články + soutěže
Před startem předchozí letní pohlednicové soutěže jsem na Facebooku rozjela anketu, zda by byl zájem hned o další letní soutěž, ke které se mi naskytla příležitost. Hlasů se nakonec sešlo víc, než jsem vůbec čekala (děkuji!) a protože byly především kladné, tak právě čtete článek k další letní soutěži a to tentokrát fotografické.

Vyhodnocení letní pohlednicové soutěže 2018

7. července 2018 v 13:32 | Pear |  Informační články + soutěže
Milí pravidelní i nepravidelní čtenáři! :)
Týden nám uplynul jako voda a má soutěž o devět pohledů ze tří světových míst dnes v deset hodin skončila. Celkový počet účastníků se vyšplhal na krásné číslo 33, což je jen o jednoho človíčka méně než při mé narozeninové soutěži a ráda bych Vám za to poděkovala. :)
Vylosování výherců naleznete jako vždy ve videu níže. Děkuji všem za účast! Mimo jiné by všichni účastníci měli mít v aktuální chvíli ode mě emailovou zprávu.
Za malou chvíli ve tři hodiny bude odstartována další soutěž, která poběží celý zbytek prázdnin a budu taktéž velmi ráda za Vaši účast. :) Ostatní případně zvu příští sobotu na start nové série článků o Desert Safari ve Spojených arabských emirátech, opět nebude chybět i audioverze článku. ;)
Užívejte si sobotní den!