Srpen 2018

Hruška vs. Velké jablko 2012 - první část

25. srpna 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Audioverze níže.
V pondělí třetího prosince 2012 nás ještě čekalo půldenní užívání si jamajského Ritzu a moře, ale večer přišel čas se přemístit. To zařídil let společnosti Carribean airlines, který nás ve večerních hodinách zanesl do města, které nikdy nespí - do New Yorku.
Tam jsme se ubytovali v hotelu Excelsior, který se nachází na 45. západní 81. ulici. Další den nás čekala nejprve snídaně, která byla velmi zvláštní, protože se odehrávala v prostorách knihovny, ale vše bylo podáváno na plastovém nádobí, takže trošku takový rozpor dvou nálad. Ale tím se nebudeme moc zdržovat, protože v deset hodin nám začal program, který pro nás konkrétně trval přes dvanáct hodin.

Dovolená v rytmu reggae aneb Jamajka 2012 - čtvrtá část

18. srpna 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Audioverze níže.
A máme tu další den, který začal velmi zábavně, neboť v hotelu nebyli připraveni na "nenažrané" Čechy, takže připravili velmi skromnou snídani, což zapříčinilo, že na kus skupiny nic nezbylo. Narychlo se tak objednávalo jakési snídaňové menu, které bylo mixáží všeho možného. Více Vám ale k tomu nepovím, protože my stačili přijít včas…

Dovolená v rytmu reggae aneb Jamajka 2012 - třetí část

11. srpna 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Audioverze níže.
A teď konečně výprava do slibovaného muzea a zároveň i domu Boba Marleyho. Ten se nachází na ulici Hope Road 56 a již při vstupu nás vítají jamajské barvy - zelená, žlutá a červená. Celý areál působí velmi klidným dojmem, což člověka vůbec nepřekvapuje. Stejně tak ho ani nepřekvapí zahrádka určitých rostlinek, ale to prostě k Jamajce taky patří…


Dovolená v rytmu reggae aneb Jamajka 2012 - druhá část

4. srpna 2018 v 15:00 | Pear |  Zápisky z různých koutů Země
Naše další kroky pak vedly do hlavního města Jamajky a to do Kingstonu, kam jsme dorazili opět po dvou hodinách cesty. Rovnou jsme zamířili ubytovat se do Knutsford Court Hotel, kde jsme ale dlouho nepobyli, neboť nás čekala velmi speciální večeře. Ta se totiž odehrála v restauraci "Tracks and Records", jejímž spoluvlastníkem a hlavní tváří není nikdo jiný než bývalý jamajský sprinter Usain Bolt. Restaurace má proto vzhled sportovního baru (televize a plátna s přenosy různých akcí), kde si můžete prohlédnout všechno možné - od novinových titulek přes podepsané dresy a různé páry treter až po ceduli s jasným číslem 9,58 setin sekundy, které neoznačuje nic jiného než Boltův rekord v běhu na 100 metrů. Mimo jiné je vzhled restaurace ještě doprovázen jamajskou kulturou nesoucí se třeba ve stylu reggae.